Ходунці та ролатори – це засоби, призначені для допомоги при пересуванні людям, які отримали травми, перенесли інсульт чи операцію, мають обмежену рухливість. Також вони стануть у нагоді літнім особам, оскільки після 70 років зі звичайною ходьбою виникають труднощі. Ролатори та ходунці, в порівнянні з тростинами чи милицями, більш стійки, краще підтримують рівновагу, хоча мають більші розміри.
Різновиди ходунців
Ходунці не мають колес. Для пересування їх потрібно переставляти. Це простий та зручний пристрій підійде для полегшення пересування в квартирі та поза межами дому на твердому покритті. Існує декілька різновидів ходунців:
- Фіксовані. Це додаткова опора людини під час ходьби. Вони найбільш підходять для літніх людей. Для пересування їх потрібно повністю піднімати, тому виріб виготовляються з міцного та водночас легкого металу.
- Крокуючі. Це також опора під час пересування, але ходунці не потрібно піднімати повністю. Щоб рухатись, достатньо по черзі пересувати ліву та праву частини пристрою.
- Універсальні 2 в 1. Вони мають два режими пересування та поєднують фіксований та крокуючий варіанти. Перемикання з одного режиму в інший відбувається завдяки зміні положення фіксаторів.
- Ходунці дитячі. Призначені для маленьких хворих, щоб вони мали змогу навчитися ходити після травм. Особливістю ходунців для дітей є яскравий колір, компактний розмір, функціональність.
Для тих, кому потрібно часто пересуватись на автомобілі чи користуватись громадським транспортом, існують моделі ходунців, які легко складаються. Щоб ніжки таких виробів не ковзали, на них встановлені гумові ковпачки.
Особливості ролаторів
Ролатори чи роллери – це вдосконалений варіант ходунців, вони мають колеса. Їх не потрібно переставляти. Конструкція має 3 або 4 колеса, тому легко пересувається, не потребує докладання зусиль, не створює додаткове навантаження на суглоби та хребет. Замовити ролатор потрібно в таких випадках:
- для довгих та частих прогулянок за межами дому;
- щоб легко підніматися пандусами та похиленими поверхнями;
- для осіб, що мають дуже слабкі м'язи та не можуть переставляти звичайні ходунці;
- щоб покращити рівновагу та координацію рухів.
Використання ролаторів робить людину більш самостійною та впевненою. Пневматичні чи литі колеса дозволяють легко повертати, змінювати напрям руху. Моделі з 3 колесами мають високу маневреність, з 4 – максимальну стійкість.
Хоча ролатори для інвалідів мають колеса, але це цілком безпечний пристрій, який оснащений гальмами (ручними та для тривалої зупинки). Додатково роллери мають зручне сидіння для відпочинку при пересуванні, а також кошик для речей.
Купити ходунці або ролатор
Вибір ходунців та ролаторів для інвалідів варто починати з особливостей пересування. Якщо в приміщенні є високі пороги, то на колесах їх подолати буде важко. Також варто враховувати фізичні особливості людини, зокрема зріст. Руки повинні вільно лежати на пристрої з природнім згинанням у ліктях. Оскільки більшість моделей мають можливість регулювання висоти, тому з цим параметром зазвичай проблем не виникає. Для зручності пересування варто використовувати неслизькі накладки під руки.
Якщо вага людини не перевищує 120-130 кг, то для неї підійде більшість ходунців та ролерів. Для осіб зі значною вагою варто обирати посилені конструкції, для повних людей - звертати увагу також на ширину сидіння.
Компанія «Френд юа» є вітчизняним виробником і пропонує ролатори та ходунці в широкому асортименті. Всі товари якісні, безпечні, мають відповідні сертифікати. Щоб купити ходунці, роллери, чи будь-яке спортивне обладнання залиште заявку на сайті або зателефонуйте по вищевказаному номеру. Доставка можлива по свій території України, оплата доступна різними способами.