Інвалідні візки призначені для пересування в квартирі (приватному будинку) та на вулиці. Цей пристрій полегшує повсякденне життя людини з особливими потребами та осіб, які перебувають на реабілітації. Підбираючи візок, в першу чергу, варто врахувати, для чого саме він призначений: лише для домашнього пересування, поїздок за межами дому чи для активного способу життя. Від цього будуть залежати технічні характеристики та мобільність виробу.
Основні параметри інвалідного візку
Засіб пересування має оптимально підходити під потреби людини з урахуванням її віку, ваги, індивідуальних особливостей, та захворювання. При виборі варто звернути увагу на такі характеристики:
- Вага. Якщо людина важить не більше 100 кг, то підійде легкий візок. Якщо вага більша, то потрібно обирати засіб пересування, що має посилену раму, додаткове кріплення. Варто враховувати і міцність матеріалу, з якого виготовлено сидіння.
- Ширина сидіння. Стандартне значення для дорослої людини - 42-46 см. Якщо людина худої статури або, навпаки, має надмірну вагу, то варто вибирати нестандартні моделі, бо можуть виникнути проблеми з фіксуванням спини, що створить додаткове навантаження на хребет.
- Розмір. Інвалідний візок з електроприводом повинен вільно проходити через двері у квартирі, під'їзді, ліфті. Також у кріслі людина повинна мати можливість розвернутись в коридорі власної квартири. Тому габарити виробу треба обирати з урахуванням не лише розмірів самої людини, а і її помешкання.
- Вага пристрою. Для пересування лише вдома вона не має критичного значення. Але якщо в будинку немає пандусу чи ліфту, особу часто потрібно перевозити в автомобілі, то краще обирати полегшені конструкції.
- Додаткові елементи. Їх конструкція обирається з урахуванням особливостей хвороби, але не можна недооцінювати підлокітники, підголів’я, підніжки. Всі ці деталі гарантують комфортність пересування у візку.
Для дітей виробники медтехніки виготовляють спеціальні дитячі інвалідні візки.
Види інвалідних візків
Тип засобу обирається з огляду на спосіб життя людини. Кімнатні варіанти підходять для пересування в межах помешкання, вони можуть бути додатково оснащені туалетом. В них передбачене судно, що знімається.
Активні вироби призначені для осіб, що прагнуть багато пересуватися. Вони відрізняються міцністю, надійністю, маневреністю. Засобом легко керувати. Такі пристрої підходять для пересування в будинку та на вулиці на твердому покритті. Вони підійдуть для занять спортом та танцями, виготовляються на основі титану та алюмінію, що гарантує їм одночасно міцність та легкість. Для професійних спортсменів передбачені спеціальні візки.
Для більшості людей підійде електричний інвалідний візок. Вони достатньо функціональні та мають оптимальне співвідношення ціни та якості. У багатофункціональних моделей передбачені зміна кута нахилу спинки, підніжок, спинка знімається, є можливість додатково фіксувати голову, ноги, руки.
Інтернет-магазин «Френд юа» пропонує широкий вибір інвалідних візків, а також спортивне обладнання для школи та інші товари. Вся продукція безпечна та якісна, має відповідні сертифікати. Доставка здійснюється в Київ, Харків, Дніпро, Львів та усі міста України, де є відділення служб доставки. Працюємо як з фізичними особами, так і з бюджетними установами. Щоб купити інвалідний візок, залиште заявку на сайті.